Rehalab® Academy to synonim specjalistycznych szkoleń dla branży medycznej o wysokiej jakości merytorycznej i organizacyjnej.


O FIRMIE

Szkolenia odbywają się w Polsce, Czechach i na Słowacji. Absolwenci “KOLANA”, “BARKU” i “STOPY” poza Polską, pracują z sukcesami na całym Świecie m.in. w Szwajcarii, Austrii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Norwegii, Szwecji, USA, Australii, Irlandii.

DLA KOGO

Szkolenia Rehalab® Academy są dedykowane ambitnym terapeutom i lekarzom, dla których powrót Pacjenta do zdrowia oraz pełnej sprawności jest najważniejszy.

Nasza wizja

niezmienne od 2008

innowacja-1-1_pl
wiedza-1-1_pl
zdrowie-1-1_pl

Jesteśmy dumni z tego, że mamy

390
PRZEPROWADZONYCH KURSÓW
4
CERTYFIKOWANYCH SZKOLENIOWCÓW
8000
WYSZKOLONYCH STUDENTÓW
12480
godzin szkoleń

Programy szkoleń Rehalab® Academy są prowadzone w oparciu o szczegółowo opracowany proces, po którym absolwenci prezentują wysoki poziom w zakresie wiedzy, świadomości oraz umiejętności wykorzystania narzędzi umożliwiających pomoc pacjentom.

Założenia naszych specjalistycznych szkoleń

Rehalab® Academy

i3

przekazanie ogromnej ilości wiedzy teoretycznej i praktycznej

i2
nauczenie uczestnika kompleksowego zrozumienia tematyki ortopedycznej
i1

zwiększenie skuteczności pracy z pacjentami

Misja

Co jest dla nas najważniejsze

Uważamy, że najważniejszą cechą współczesnego instruktora jest dzielenie się CAŁĄ swoją wiedzą. Jesteśmy na tym punkcie wyjątkowo przeczuleni. Dlatego każdy z naszych trenerów prowadząc kurs ma obowiązek przekazywać wszystko, co wie na dany temat. Uważamy, że jest to uczciwe względem naszych kursantów.

Najważniejszym elementem szkoleń Rehalab® Academy jest precyzyjna diagnostyka – uważamy, że prawidłowa ocena pacjenta jest punktem wyjścia do dalszej pracy. Pozwala ona określić czy objawy ortopedyczne pacjenta mają pochodzenie ortopedyczne, czy inne, np. neurologiczne, angiologiczne czy nawet onkologiczne. Jeśli problem nie dotyczy kwestii ortopedycznych to uważamy, że rolą fizjoterapeuty jest odesłanie pacjenta do innego specjalisty. Gdy natomiast wiemy, że przyczyna ma podłoże ortopedyczne, uczymy jak określić stopień uszkodzenia. Tylko takie podejście pozwala nam zakwalifikować pacjenta do jednego z dwóch rodzajów leczenia: zachowawczego prowadzonego przez fizjoterapeutę lub chirurgicznego prowadzonego przez ortopedę.

Kolejnym elementem kursu jest anatomiczne, biomechaniczne oraz fizjologiczne wyjaśnienie każdej z omawianych patologii. Uważamy, że tylko pełne zrozumienie zaburzeń umożliwia skuteczną pracę z pacjentem. Nasze autorskie podejście do tematyki patofizjologii na tym podłożu spotyka się z bardzo pozytywną reakcją absolwentów szkoleń. Najbardziej cieszy nas fakt, że zaburzenia funkcjonalne czy jednostki chorobowe przestają być tajemnicą dla naszych kursantów.

Podsumowując: nasza filozofia pracy z pacjentami, a przez to charakter prowadzonych szkoleń i rodzaj przekazywanej wiedzy, nie ma na celu poddawania KAŻDEGO pacjenta procesowi fizjoterapii. Uważamy, że w dzisiejszej medycynie i takiej specjalizacji jaką jest ortopedia, to fizjoterapia jest podstawą leczenia zachowawczego pacjentów, ale tylko wtedy kiedy są wskazania do jej stosowania. W codziennej praktyce zauważamy, że dużym problemem współczesnej medycyny ortopedycznej jest prowadzenie zabiegów fizjoterapeutycznych w sposób bezcelowy, bez wskazań do tego rodzaju pracy. Konsekwencją jest różna (niestety w tym przypadku zazwyczaj słaba) skuteczność tych działań. Dodatkowym atutem takiego podejścia jest bezpieczeństwo pacjenta, które dla nas jest synonimem profesjonalizmu. Dlatego ważnym elementem naszych szkoleń jest uczulenie fizjoterapeutów i lekarzy na ten aspekt.

Naszym kursantom dajemy rozwiązania jak pracować z pacjentem. Oddziałując na wielu płaszczyznach staramy się z jednej strony łączyć ideę Evidence Based Medicine z doświadczeniem praktycznym, ale z drugiej strony dajemy kursantom dużą dowolność w zakresie stosowania metod i technik terapeutycznych. Rehalab® Academy jest firmą otwartą na wiedzę, w sposób ciągły monitorujemy wyniki prac naukowych poświęconych współczesnej ortopedii na świecie. Stale edukujemy zarówno innych, jak i siebie.

Historia

Rehalab® Academy

2009

tworzymy pierwszy kurs kliniczny pt. „Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu kolanowego” – obecnie ma on ponad 4000 absolwentów

2010

otrzymujemy akredytację Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, która corocznie jest nam przyznawana na wszystkie szkolenia

2011

wprowadzamy drugi kurs kliniczny „Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach obręczy barkowej”, który na chwilę obecną ma ponad 3000 absolwentów

2011

uzyskujemy wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (RIS)

2012

uczymy międzynarodowo – prowadzimy po raz pierwszy kurs w Republice Czeskiej, a następnie uzyskujemy akredytację Czeskiej Unii Fizjoterapeutycznej, kursy prowadzimy w Brnie, Pradze oraz Trzyńcu

2017

wprowadzamy trzeci kurs kliniczny „Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu skokowego i stopy”

2017

uczymy międzynarodowo – prowadzimy po raz pierwszy kurs na Słowacji i uzyskujemy akredytację Słowackiej Izby Fizjoterapeutów

Nasi instruktorzy

Sebastian Krawczyk mgr

MOVE for HEALTH
rehalab_czechy_2_2_b_2

Bartosz Rutowicz dr, PT

Rehalab Polska, Czechy, Słowacja
rehalab_czechy_2_2_s_2

Seweryn Krzywoń mgr

Rehalab Czechy, Słowacja
rehalab_czechy_2_2_a_2

Anna Suchińska mgr

Rehalab Polska